Aktualizováno 28.11.2004

Vítám Vás na svých webových stránkách a přeji Vám zde příjemný pobyt.

Jan Pavlas
Marešova 634
583 01 CHOTĚBOŘ
( 736 769 190
pavlas.jan@infobar.cz


ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

AudioStudio - prezentace

Základní umělecká škola Chotěboř

Komorní orchestr mladých
při ZUŠ Chotěboř

SPS Doubravan

          Internetový list           UŽITEČNÉ ODKAZY:

Informační databáze

Telefonní seznam
PSČ
Jizdní řád vlaků a autobusů
Jízdní řád autobusů ČSAD
Předpověď počasí
Mapa ČR
Léky a lékárny
Šestijazyčný slovník
Liturgický kalendář

Ekonomické informace

Obchodní rejstřík
Plátci DPH
ARES - registr firem MFČR
Celní sazebník

FinanceÚplná znění zákonů
Sbírka zákonů

ZAJÍMAVÉ OSOBNOSTI

Zdeněk Matějček

Petr Eben

Radovan Lukavský

- Zpět na hlavní stránku -

Doubravan se chystá na vánoce a na svůj vánoční koncert…

    který připravuje na neděli 12. 12. 2004 do chotěbořské sokolovny.Pozvání ke společnému vystoupení přijali Komorní orchestr mladých při ZUŠ v Chotěboři, člen sdružení YMCA Brno www.kom-chotebor.com a přední český houslista Bohuslav Matoušek www.bohuslavmatousek.cz

   Koncert začne v 16.00 hodin a jeho návštěvníci budou moci vidět a slyšet nejen vánočně naladěný modrý Doubravan www.doubravan.infobar.cz ale též křest Vánočního CD zmíněného mládežnického orchestru a také, jak to v 1. a 2. větě Bachova Koncertu a moll BWV 1041 půjde mladým muzikantům dohromady s Mistrem Matouškem. Ten přijal roli kmotra nového digitálního nosiče s nahrávkou, kterou pořídilo AudioStudio Jana Pavlase www.infobar.cz na začátku letošního školního roku. I díky novému CD se KOM vydá uprostřed vánočních prázdnin na pozoruhodný zahraniční umělecký zájezd. Vystoupí při něm 28. 12. 2004 od 21.00 hodin v Římě v kostele SS.Biagi e Carlo ai Catinari. To vše v rámci již 15. ročníku prestižního festivalu Velká církevní hudba pořádaného společností Rivista delle Nazioni. O zájezdu se budete jistě moci dočíst v četných médiích před i po jeho uskutečnění.

   My, kteří se do Říma na koncert KOMu nestihneme vydat, můžeme jej slyšet a být s ním o letošních vánocích právě díky onomu cédéčku. Znít z něho budou prý nejen instrumenty, ale mimo jiných též hlas Pavla Vančury ze Světlé nad Sázavou – člena opery Divadla Františka Xavera Šaldy v Liberci. Už se těším, jak si tohle cédéčko na koncertu koupím a jak si ho budeme doma (u Fialů) o Štědrém dnu pouštět.

   Nezapomeňte – přijďte si zkrášlit třetí neděli adventní.

  Nezapomeňte - přijďte 12. prosince od 16 hodin na Vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Doubravan z Chotěboře.

- zpět -                                                     

===============================   Předseda Doubravanu Pavel Fiala===============

 8.11.2004

   O sborovém bytí aneb Abychom zbohatli materiálně, musíme nejprve zbohatnout v mysli - tu druhou větu jsem si vypůjčil z publikace Neziskové organizace, vznik, účetnictví, daně od Růženy Růžičkové a nakladatelství Anag s. r. o. Olomouc. Je to publikace pro spolek o němž budu psát nová a velmi důležitá…

   Dobrý den, jmenuji se Pavel Fiala. Mám tu čest, z vůle jeho členů, starat se o pěvecký sbor. To, že snad i mojí malou zásluhou nebude linka jeho zatím stodvaačtyřicetiletého zápisu do dějin jednoho malého města na kraji vysočiny přerušena, je odměna, pro níž to dělám. Sborové bytí je dnes nelehké. Nelehké bylo i dříve, nelehké je jinde v české zemi, nelehké je i v naší Chotěboři. Náš sbor nemá to štěstí a není zřízen kulturní nebo jinou institucí. Abychom obstáli v právním státě, „zřídili jsme se sami“ a před půldruhým rokem, jsme založili občanské sdružení. Nelehkost našeho sborového bytí spočívá hlavně v koncertních podmínkách, které se nám (ale nejen naší hudební produkci) v Chotěboři naskýtají. 45 až 50 dospělých zpěváků zralého i staršího věku se musí při vystoupení hlavně někam vejít. Větší, stejný, nebo o něco menší počet členů pozvaného vokálního či instrumentálního ansámblu(ů)  se též musí vejít, nejlépe najednou (!?…) ke společným skladbám. Pořádat zde festival zůstává tedy proto už jen přáním a fantazií. Troufám si říct, že během mé (ne dlouhé ale snad již bohaté „funkcionářské“ dráhy) jsme vyzkoušeli, co se v Chotěboři nabízelo a nabízí.

   Jsem moc rád, že na jiném místě tohoto webového prostoru si při klidné chvíli u dobré kávy přečtete jiný můj příspěvek s pozvánkou na pěkný Vánoční koncert. Vězte, že aby se uskutečnil, odevzdá několik lidí hodně dobrovolné práce, vězte, že to, co na vstupném vybereme, pokryje nájem, propagaci a v neposlední řadě náklady na úhradu autorských práv.

   Díky členství našeho sboru v Unii českých pěveckých sborů – budou uhrazena Unií – kterou my však podporujeme řádově 4000 Kč (po letošním navýšení členských příspěvků) ročně.  Poplatky autorskému ochrannému svazu za jedno naše námi organizované vystoupení by dle mého odhadu činilo asi 3000 Kč (a to máme svůj koncert v Chotěboři min. 2 x ročně). Od léta letošního roku se nám daří sjednávat naše hostující vystoupení za honorář, ten činí 1000 Kč. Je to za 45 vystupujících osob a 2 – 3 hodiny (včetně přepravy samozřejmě) jejich času mnoho? Chci věřit, že mi mé budoucí profesní vytížení umožní v práci pro sbor pokračovat. Chci věřit, že nejen hokejisté budou mít střechu nad hlavou, že nejen další četní aktivní mladí i starší sportovci budou mít dobrá hřiště pod nohami.  Se střechami a s pódii pro nás, pro lidi, kteří se snaží o jakoukoliv hudbu, to v Chotěboři dobré není.

Věřte, že se chceme vejít, že chceme hradit náklady, že chceme uspořádat Vánoční koncert…

Věřte, že se s Vámi rádi 12.12.2004 v 16.00 hodin v chotěbořské sokolovně setkáme…

Věřte, že se na Vás těší   DOUBRAVAN…                      

=================================================Pavel Fiala================