Aktualizováno 04.12.2004

Vítám Vás na svých webových stránkách a přeji Vám zde příjemný pobyt.

Jan Pavlas
Marešova 634
583 01 CHOTĚBOŘ
( 736 769 190
pavlas.jan@infobar.cz


 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

AudioStudio - prezentace

Základní umělecká škola Chotěboř

Komorní orchestr mladých
při ZUŠ Chotěboř

SPS Doubravan

          Internetový list           UŽITEČNÉ ODKAZY:

Informační databáze

Telefonní seznam
PSČ
Jizdní řád vlaků a autobusů
Jízdní řád autobusů ČSAD
Předpověď počasí
Mapa ČR
Léky a lékárny
Šestijazyčný slovník
Liturgický kalendář

Ekonomické informace

Obchodní rejstřík
Plátci DPH
ARES - registr firem MFČR
Celní sazebník

FinanceÚplná znění zákonů
Sbírka zákonů

ZAJÍMAVÉ OSOBNOSTI

 

Zdeněk Matějček


 

Petr Eben


 

Radovan Lukavský


Dne 12.12.2004 se uskuteční společný koncert dvou místních hudebních těles, SPS Doubravan a Kom. orchestru mladých při ZUŠ Chotěboř, člena sdružení YMCA Brno. KOM bude při této příležitosti křtít svoje první CD a křestním kmotrem nebude nikdo jiný, než přední český houslista Mistr Bohuslav Matoušek. Na CD, resp. jeho bookletu se zatím ještě pracuje, pozvánku však mohu s klidným srdcem zveřejnit již nyní. CD bylo vyrobeno v mém  AudioStudiu . Celé CD je laděno do vánoční atmosféry a kromě orchestrálních duchovních skladeb na něm naleznete zpívané vánoční písně a koledy. Výše zmíněnou nahrávkou tak vrcholí příprava KOM na jejich prosincové vystoupení na festivalu "Velká církevní hudba" v italských městech Římě a Laziu. Ale o tom až někdy příště. Přijďte se  12. prosince podívat, jak bude KOM reprezentovat Chotěboř v Itálii.

Více v článku Pavla Fialy.

Městské muzeum Chotěboř - vernisáž 25.11 2004 v 16.30 hodin  s názvem Vánoce v městském muzeu ( trochu se to tluče s plánovaným žákovským koncertem v ZUŠ Chotěboř, který by měl začínat v 17.00 hodin, nemluvě o tanečních ). Úvodní slovo pronese Zdeněk Cinkan, předseda pardubické pobočky Českého sdružení přátel betlémů a sběratel http://www.volny.cz/vaclik/,  hudební program má na starosti místní skupina POKUSCHORUS.

obr.1       obr.2

Výstava pak bude otevřena denně ( mimo pondělí, 24. a 31. 12. 2004,  ) od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.
25. a 26. 12. 2004 a 1.1.2004 bude otevřeno od 13 do 16 hodin.
více na http://www.muzeum-chotebor.org/

 

 

Studenti chotěbořského gymnázia předvedli v místním kině nádherné vystoupení.  Místy obdivuhodné herecké výkony, proložené humorem tak typickým  pro mladou generaci, bohatě převážily nad občasnými "zádrhely" a daly tak vzniknout velmi kvalitnímu večeru.

Kromě scénářů a režizérské práce pak chválím zejména technickou realizaci první půle večera. Blížila se totiž užitými multimediálními prostředky a způsobem nasazení profesionální práci.   j.p.      ***

Zde jsou fotografie z první poloviny, zde jsou fotografie z druhé poloviny večera ( fotoprezentace - určeno majitelům rychlejšího připojení ).

j.p.

 8.11.2004

   O sborovém bytí aneb Abychom zbohatli materiálně, musíme nejprve zbohatnout v mysli - tu druhou větu jsem si vypůjčil z publikace Neziskové organizace, vznik, účetnictví, daně od Růženy Růžičkové a nakladatelství Anag s. r. o. Olomouc. Je to publikace pro spolek o němž budu psát nová a velmi důležitá…
Celý článek Pavla Fialy najdete zde.

 

V průběhu roku 2004 se opravovala střecha na kostele sv. Mikuláše ve Skuhrově u Havlíčkova Brodu. Protože v tomto kostele již nějakých 27 let působím coby varhaník, pořídil jsem několik fotografií z července a listopadu t.r. pro porovnání. Můžete si je prohlédnout zde, nebo na stránce "Prezentace".          j.p.                   21.11.2004

 Zuzana Navarová podlehla  ve svých 45 letech rakovině. Na pódiu vystupovala často v džínách a šedém nevýrazném tričku, její hudba však hrála všemi barvami. Osobitá zpěvačka, skladatelka a textařka Zuzana Navarová do textů poeticky vplétala životní příběhy a při skládání se nechávala inspirovat hudbou z celého světa. V 80. letech začala svoji pěveckou dráhu se skupinou Nerez, v posledních letech pak spolupracovala s hudebním sdružením KOA. Stala se držitelkou hudební ceny Anděl za své folkové počiny a desku vydanou v roce 2001 pod názvem Barvy všecky.

    V posledních chvílích Zuzčina života ji byla na blízku Radúza. Zuzka zemřela tiše a snad prý bez bolestí.
   Tak Zuzko, ať Ti všecky barvy hrají i v tom muzikantském nebi, za všechno, co jsi pro nás tady nechala, Díky, Díky, Díky a za čas nashledanou.
                                                                   7.11.2004

Následující odkazy přebírám z webu Idnes.

PROFIL
V hudbě Navarové vlají barvy všecky

OHLASY
Navarová byla výjimečná, tvrdí přátelé

Najednou mi svět připadá víc domácký
Zuzana Navarová v rozhovoru s Vladimírem Vlasákem

Podzimní pohlazení Zuzany Navarové
 
 
    Ačkoliv by se mohlo zdát, že v předdušičkovém čase nemá člověk právě mnoho příležitostí zvednout si náladu, páteční večer v sále jablunkovské radnice dokázal opak. Sto padesát návštěvníků koncertu Zuzany Navarové de Tejada a skupiny KOA odcházelo příjemně naladěno, s úsměvy na tvářích, cédéčkem v ruce a melodickou hudbou ještě dlouho znějící v uších. Úžasně milý, svěží, emotivní, poetický, zářivý, jiskřivý, podzimním sluncem a opadávajícím listím provoněný zážitek si odnášeli všichni zúčastnění. Zkrátka, pozitivní nálada, s níž odcházejí posluchači z koncertů Zuzany Navarové , k ní už patří stejně neodmyslitelně jako fakt, že v mlhavém podzimu je její hudba více než příjemným balzámem na duši. ( Dana Kohutová o koncertu v Jablunkově, který se konal právě před rokem ). Foto1 / Foto2 / Foto3.

Zuzana Navarová oficiální web-


   V kapli Povýšení svatého Kříže v Chotěboři se v předvečer svátku sv. Mikuláše uskutečnilo setkání dětí s Mikulášem ( a ovšem také anděly a čerty ). Setkání "zprostředkovalo" Občanské sdružení Benediktus ve spolupráci s místní farností. Zde je pár fotek z onoho podvečera.

   Koncert, který se uskutečnil v sobotu 4.12.2004, měl pravou adventní náladu. Pěvecký sbor Limbora kormidloval Josef Secký napříč celou Evropou, takže zazněly písně nejen české, ale i anglické, německé, francouzké, italské, španělské, polské a ukrajinské, ba dostalo se i na jednu čínskou.  Poslechněte si ukázku právě této koledy s názvem "Peng you ting". - zvuk ve formátu MP3, velikost cca 0,7 MB. ( Zkoušel jsem novou sadu mikrofonů s 1" pozlacenou membránou a myslím, že nahrávka dopadla slušně. Připomínám, že koncert se konal v kostele církve Husitské v Havlíčkově Brodě, kde, je poměrně dlouhý dozvuk ).

28. 11 .2004, na 1. neděli adventní,  požehnal chotěbořský duchovní správce otec František Mráz adventnímu věnci a vánočnímu stromu, který se vzápětí rozzářil do tmy. Adventní věnec byl poté věnován panu  starostovi Tomáši Škarydovi. Celou slavnost zahájili žáci místní ZUŠ pod vedením Aloise Štěrby a v průběhu slavnosti hrála skupina POKUS CHORUS. Zde je několik fotografií.      j.p.                                  28.11.2004