Aktualizováno
23.března  2005
 

Vítám Vás na svých webových stránkách a přeji Vám zde příjemný pobyt.

Jan Pavlas
Marešova 634
583 01 CHOTĚBOŘ
( 736 769 190
pavlas.jan@infobar.cz

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

AudioStudio Chotěboř
prezentace v Power Pointu

Základní umělecká škola Chotěboř

Komorní orchestr mladých
při ZUŠ Chotěboř

SPS Doubravan

          Internetový list           

Petr Musílek

Velký Voči
=filmový klub & kinocafé=

Kultura v Chotěboři
=nový chotěbořský web=

Chotěboř, kultura - sport
=stránky města Chotěboř=

Společenské a kulturní centrum
Městské muzeum Chotěboř

Kultura v Podoubraví

ON LINEDownload Real Media codec

******


 

UŽITEČNÉ ODKAZY:

Informační databáze

Zajímavé koncerty
Telefonní seznam
PSČ
Jizdní řád vlaků a autobusů
Jízdní řád autobusů ČSAD
Předpověď počasí
Mapa ČR
Léky a lékárny
Šestijazyčný slovník
Liturgický kalendář

Ekonomické informace

Obchodní rejstřík
Plátci DPH
ARES - registr firem MFČR
Celní sazebník

Finance
Úplná znění zákonů
Sbírka zákonů

ZAJÍMAVÉ OSOBNOSTI

Steve Job

Ilja Hurník

Zdeněk Matějček


 

Petr Eben


 

Radovan LukavskýFOTO: Petr Hejna - www.hejna.cz.

Starší články:

únor 2005

leden 2005

prosinec  2004

listopad 2004

 

 

Dobrá zpráva pro fanoušky Ivy Bitové!

O.s. Benediktus se rozhodlo uspořádat koncert této nekonvenční české zpěvačky a houslistky.  Koncert se uskuteční 25. září 2005 v kostele sv. Jakuba Většího v Chotěboři a začátek bude v 17.00 hodin. Velmi se těším a o interpretce tu ještě napíšu.

Doubravan na cestách jarních ...

"Ani našemu sboru se v hlubokých závějích necestovalo dobře. S jarním táním na nás přichází nová chuť vystupovat " - píše Pavel Fiala ve svém článku "Doubravan na cestách jarních" . Vzhledem k tomu, že toto sympatické chotěbořské hudební těleso je skutečně aktivním společenstvím, s radostí věnuji aktualitám z jejich pestré činnosti samostatnou stránku a panu Pavlu Fialovi, předsedovi SPS Doubravan, děkuji za příspěvky. Podrobnosti pak hledejte na adrese www.doubravan.infobar.cz. ( velmi pěkné stránky - bravo Honzíku P.! )

9.3.2005 10:45 ČTK

Pěvkyně Magdalena Kožená se stala maminkou, má syna Jonáše


Magdalena Kožená je v těchto dnech v Mozartově rakouském rodišti, protože tam její partner, britský šéfdirigent Berlínských filharmoniků Simon Rattle, čerstvý padesátník, připravuje koncerty a operní představení pro Velikonoční festival. "Návrat na koncertní pódia plánuje Magdalena už v červnu," řekl Dittrich. Po písňovém recitálu v Londýně by mělo být jedno z jejích prvních vystoupení 29. června na festivalu Concentus Moraviae v Kroměříži. Kožená se v bachovském programu představí se souborem Musica antiqua Köln. S ním natočila svou zatím poslední desku.


 

 


 

 

 

Kalendář Březovanky na nejbližší dny:

BŘEZEN  2005

 5. 3.                 Čáslav, ples FC Zenit
11. 3.                Kutná Hora ples SPŠ Čásla
18. 3.                Kutná Hora ples SZaRŠ Čáslav

DUBEN  2005

1. 4.         Nové Mitrovice                       ples
2. 4.         Kolín podnikatelský ples

Videoprezentace kapely Březovanka ( 1,9 MB )
stáhnout

Pro případného zájemce jsem připravil ke stažení čtyři krátké ukázky z CD Komorního orchestru mladých, člena sdružení YMCA Brno, který působí při ZUŠ Chotěboř. Dirigent paní Věra Fialová.

1. J.S. Bach: Jesu Meine Freude - chorál, zpívá komorní pěvecký sbor Limbora z Havlíčkova Brodu a Pavel Vančura, člen opery F.X. Šaldy v Liberci, sbormistr Josef Secký

2.  J.S. Bach: Koncert a moll pro housle a orchestr, sólové housle  Jan Pavlas ml.

3. M. Broulík: Pastorela, zpívá Pavel Vančura, člen opery F.X. Šaldy v Liberci

4. A. Vivaldi: Koncert a moll pro housle a orchestr, 1. věta

Legendární maďarská skupina Omega, která vznikla v roce 1962, vystoupí 9. června v pražské Lucerně. Kapela se stala populární i v bývalém Československu, úspěch potvrzovala alba Nem tudom a neved, Idörabló a hlavně koncepční Gammapolis. Skupina Omega točila anglické verze svých desek a slavila úspěch i na britských ostrovech. V současnosti se její činnost zvolnila. Omega však hraje v téměř neměnném obsazení, v čele s charismatickým zpěvákem Kóborem Jánosem.

Koncert v kostele v Chotěboři

Pod tímto titulkem informuje týdeník Cesta Vysočiny č. 12 o koncertu českého violoncellisty Jiřího Bárty. Připomínám, že jsme Jiřího Bártu měli možnost slyšet v Chotěboři již v roce 2003 zásluhou Chotěbořského komorního orchestru, který na svém pravidelném jarním koncertu t..č. nastudoval právě s Jiřím Bártou Haydnův violoncellový koncert D dur op. 101. Malá perlička, tento koncert navštívila také moje nejmladší dcera Anička. Byly jí teprve 4 dny protože pár hodin před začátkem koncertu ji přivezla manželka z porodnice. Koncert absolvovala v mém improvizovaném studiu, ( koncert byl natáčen a je z něho velmi pěkný záznam vydaný na dvojCD ) a vydržela až do konce!  Protože budu nosit dříví do lesa, když si dovolím upozornit na špičkové inerpretační kvality Jiřího Bárty, snoubené s mimořádnou skromností, proto chci na tento koncert nalákat posluchače odkazem na rozličné informace shromážděné pod výše uvedenými odkazy a slečny či mladé dámy lákám sdělením, že jde o velmi pohledného mladého muže. Konečně, posuďte sami.

FOTO: Petr Hejna - www.hejna.cz.

 Koncert se uskuteční 29. března 2005 v kostele sv. Jakuba Většího v Chotěboři a začátek bude v 18.00 hodin.  Koncert pořádá Junák, středisko Doubravka a VIA.                                       j.p.

Významný český pianista Martin Kasík tráví již třetí měsíc na svém americkém turné.

Vzpomínám si na jeho, tuším předloňský, koncert v Chotěboři, který pořádal místní Kruh přátel hudby. Byl to pro mne nezapomenutelný zážitek, ke kterému se v myšlenkách často a rád vracím. Proto také se zájmem a obdivem sleduji další cesty tohoto vynikajícího mladého českého pianisty. Jeho umění velmi rychle přerostlo hranice naší vlasti a jako lavina se valí po celé zeměkouli, aby oslavovalo přebohatou tradici českého muzikanství .  Bude-li nám dopřáno a Martina zavane vítr časem opět do našich končin, velmi rád si ho znovu půjdu poslechnout a doporučím to každému, kdo miluje špičkové interpretační umění.

Výtvarníci z Vysočiny

V Kautzenu, rakouském družební městě Moravských Budějovic, bude v neděli 13. března zahájena výstava dvou malířek z Vysočiny -Juliany Jirousové ze Staré Říše a Heleny Pražákové ze Starče. Mezi vystavovanými obrazy Juliany Jirousové nebudou chybět práce s motivy ze známých poutních míst v Kostelním Vydří a Humperku u Krásonic nebo baziliky sv. Prokopa v Třebíči. Tvorbu Heleny Pražákové inspirují texty žalmů, veršů a písní. Kromě obrazů jsou známé i její dřevěné šperky a miniatury.

9.3.2005 18:05 ČTK

Zpráva o rodině: V neúplné rodině žilo v ČR každé páté dítě

PRAHA 9. března (ČTK) - Jen neúplnou rodinu mělo v Česku v 90. letech každé páté dítě žijící v rodinách. Přibývá totiž množství rozvodů i počet lidí, kteří odkládají svatbu na později. Na diskriminaci žen na trhu práce přitom nejvíce doplácejí právě matky s malými dětmi. Možná i to ovlivňuje fakt, že nižší porodnost než ČR má už jen Ukrajina. Vyplývá to z národní zprávy o rodině, kterou zpracovalo ministerstvo práce a sociálních věcí.

JUDAS PRIEST

Spoluzakladatelé metalu, britští Judas Priest nechtějí ještě skončit v muzeu. Loni absolvovali evropské a americké turné. Po téměř 14 letech vydávají v nejsilnější sestavě Rob Halford, Glenn Tipton, K. K. Downing, Ian Hill a Scott Travis album Angel Of Retribution. Judas Priest vystoupí 7. dubna ve sportovní hale v Brně.

Minulý týden mě kamarád a spoluhráč z Březovanky informoval o tom, že přijal na tuto sezónu angažmá v novém muzikálu Daniela Landy, Tajemství. Premiéra tohoto po všech stránkách autentického díla je naplánována na poslední březnový den v pražském divadle Kalich.  Vstupenky by měly přijít na bratru 400 - 600,- Kč. Trochu jsem zapátral na webu a odkazuji na následující článek ( článek na idnes )