Aktualizováno
24.dubna  2005
 

Vítám Vás na svých webových stránkách a přeji Vám zde příjemný pobyt.

Jan Pavlas
Marešova 634
583 01 CHOTĚBOŘ
( 736 769 190
pavlas.jan@infobar.cz

ZAJÍMAVÉ ODKAZY:

AudioStudio Chotěboř
prezentace v Power Pointu

Základní umělecká škola Chotěboř

Komorní orchestr mladých
při ZUŠ Chotěboř

SPS Doubravan

          Internetový list           

Petr Musílek

Velký Voči
=filmový klub & kinocafé=

Kultura v Chotěboři
=nový chotěbořský web=

Chotěboř, kultura - sport
=stránky města Chotěboř=

Společenské a kulturní centrum
Městské muzeum Chotěboř

Kultura v Podoubraví

ON LINEDownload Real Media codec

******


 

UŽITEČNÉ ODKAZY:

Informační databáze

Zajímavé koncerty
Telefonní seznam
PSČ
Jizdní řád vlaků a autobusů
Jízdní řád autobusů ČSAD
Předpověď počasí
Mapa ČR
Léky a lékárny
Šestijazyčný slovník
Liturgický kalendář

Ekonomické informace

Obchodní rejstřík
Plátci DPH
ARES - registr firem MFČR
Celní sazebník

Finance
Úplná znění zákonů
Sbírka zákonů

ZAJÍMAVÉ OSOBNOSTI

Steve Job

Ilja Hurník

Zdeněk Matějček


 

Petr Eben


 

Radovan LukavskýFOTO: Petr Hejna - www.hejna.cz.

Starší články:

březen 2005

únor 2005

leden 2005

prosinec  2004

listopad 2004

 

 

   Ve dnech 25. a 26. dubna 2005 se uskuteční tradiční jarní koncert Chotěbořského komorního orchestru.
   V letošním roce bude hrát orchestr pod staronovým dirigentem, panem Mgr. Milanem Mocem. Záměrně neprozradím nic z programu, přijďte všichni, kdo máte o vystoupení zájem a přijďte do sálu chotěbořské ZUŠ včas, ať máte dobrý výhled!

ZUŠ Chotěboř zaznamenala další významný úspěch. V krajském kole  soutěže žáků základních uměleckých škol, které se konalo 14. dubna 2005 v Třebíči, získali žáci houslové třídy paní učitelky Věry Fialové hned 4 první a jedno druhé místo. Dva žáci, Radka Nedbalová ( viola ) a Jan Pavlas ( housle ), pak dostali možnost reprezentovat chotěbořskou zušku a město Chotěboř v celostátním kole této soutěže. Více informací bude zveřejněno na stránkách školy a v tisku v nejbližších dnech.
   Na snímku Radka Nedbalová při soutěžním vystoupení.  ( foto zvětšíte poklepáním na snímek )


Autor fotografie Milan Moc

Dobrá zpráva pro fanoušky Ivy Bitové!

O.s. Benediktus se rozhodlo uspořádat koncert této nekonvenční české zpěvačky a houslistky.  Koncert se uskuteční 25. září 2005 v kostele sv. Jakuba Většího v Chotěboři a začátek bude v 17.00 hodin. Velmi se těším a o interpretce tu ještě napíšu.

Doubravan na cestách jarních ...

"Ani našemu sboru se v hlubokých závějích necestovalo dobře. S jarním táním na nás přichází nová chuť vystupovat " - píše Pavel Fiala ve svém článku "Doubravan na cestách jarních" . Vzhledem k tomu, že toto sympatické chotěbořské hudební těleso je skutečně aktivním společenstvím, s radostí věnuji aktualitám z jejich pestré činnosti samostatnou stránku a panu Pavlu Fialovi, předsedovi SPS Doubravan, děkuji za příspěvky. Podrobnosti pak hledejte na adrese www.doubravan.infobar.cz. ( velmi pěkné stránky - bravo Honzíku P.! )

9.3.2005 10:45 ČTK

Pěvkyně Magdalena Kožená se stala maminkou, má syna Jonáše


Magdalena Kožená je v těchto dnech v Mozartově rakouském rodišti, protože tam její partner, britský šéfdirigent Berlínských filharmoniků Simon Rattle, čerstvý padesátník, připravuje koncerty a operní představení pro Velikonoční festival. "Návrat na koncertní pódia plánuje Magdalena už v červnu," řekl Dittrich. Po písňovém recitálu v Londýně by mělo být jedno z jejích prvních vystoupení 29. června na festivalu Concentus Moraviae v Kroměříži. Kožená se v bachovském programu představí se souborem Musica antiqua Köln. S ním natočila svou zatím poslední desku.


 

 


 

 

 

Kalendář Březovanky na nejbližší dny:

DUBEN  2005

1. 4.         Nové Mitrovice                       ples
2. 4.         Kolín podnikatelský ples

Videoprezentace kapely Březovanka ( 1,9 MB )
stáhnout

Pro případného zájemce jsem připravil ke stažení čtyři krátké ukázky z CD Komorního orchestru mladých, člena sdružení YMCA Brno, který působí při ZUŠ Chotěboř. Dirigent paní Věra Fialová.

1. J.S. Bach: Jesu Meine Freude - chorál, zpívá komorní pěvecký sbor Limbora z Havlíčkova Brodu a Pavel Vančura, člen opery F.X. Šaldy v Liberci, sbormistr Josef Secký

2.  J.S. Bach: Koncert a moll pro housle a orchestr, sólové housle  Jan Pavlas ml.

3. M. Broulík: Pastorela, zpívá Pavel Vančura, člen opery F.X. Šaldy v Liberci

4. A. Vivaldi: Koncert a moll pro housle a orchestr, 1. věta

Pravidelné vysílání české sekce 
Vatikánského rozhlasu.

   ( Klikněte na ikonu pravým tlačítkem myši a zvolte "Uložit cíl jako". Po stažení malého souboru ve formátu *.ram bude spuštěn záznam vysílání . Pro přehrání souboru je nutno mít nainstalován kodek "Real Media", který najdete zde:
Download Real Media codec).

   Dnes proběhla inaugurace papeže do úřadu.
Při slavnostní boho-službě na Svatope-trském  náměstí převzal Svatý otec Benedikt XVI symboly papežství, pallium a prsten. Více zde.                        24.4.2005

  Svět má od dnešního dne nového papeže. Stal se jím německý kardinál Jozeph Ratzinger. Jak se bude svatý otec stavět k palčivým otázkám dnešního světa, jakým nám bude otcem a morální oporou můžeme už nyní částečně usuzovat podle jména, které si zvolil pro svůj nelehký úřad "Zástupce Krista na zemi". To jméno je Benedikt, česky "Požehnaný" a domnívám se, že stojí za to, si život svatého Benedikta z výše uvedených důvodů připomenout. Životopis svatého Benedikta naleznete na následujících odkazech.
19.4.2005

BENEDIKT Z NURSIE - AdélaSukupová
Sv. Benedikt
SV. SCHOLASTIKA a SV. BENEDIKT

Hudba, která pohladí.
Tak nějak bych chtěl začít krátkou recenzi včerejšího koncertu havlíčkobrodského smíšeného pěveckého sboru Limbora ...více.

Pěvecký sbor Limbora si Vás dovoluje pozvat na SLAVNOSTNÍ KONCERT u příležitosti svých 5. narozenin

Na programu: renesanční skladby, národní písně, spirituály a tradicionály.

Koncert se uskuteční v sobotu 9. dubna v 18.00 hodin v klášterním kostele sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě

zvuková pozvánka č.1  ( soubor mp3 - 815 kB )
zvuková pozvánka č.2  ( soubor mp3 - 682 kB )

2.4.2005 22:26 ČTK

Vatikán oznámil, že papež Jan Pavel II. zemřel

VATIKÁN 2. dubna (ČTK) - Papež Jan Pavel II., který déle než čtvrt století vedl římskokatolickou církev, dnes ve 21:37 SELČ zemřel ve věku 84 let. Ve Vatikánu to oznámil mluvčí Joaquín Navarro-Valls. Smrt papeže byla ihned oznámena davu poutníků na Svatopetrském náměstí. Více zde.

Koncert v kostele v Chotěboři

Pod tímto titulkem informuje týdeník Cesta Vysočiny č. 12 o koncertu českého violoncellisty Jiřího Bárty. Připomínám, že jsme Jiřího Bártu měli možnost slyšet v Chotěboři již v roce 2003 zásluhou Chotěbořského komorního orchestru, který na svém pravidelném jarním koncertu t..č. nastudoval právě s Jiřím Bártou Haydnův violoncellový koncert D dur op. 101. Malá perlička, tento koncert navštívila také moje nejmladší dcera Anička. Byly jí teprve 4 dny protože pár hodin před začátkem koncertu ji přivezla manželka z porodnice. Koncert absolvovala v mém improvizovaném studiu, ( koncert byl natáčen a je z něho velmi pěkný záznam vydaný na dvojCD ) a vydržela až do konce!  Protože budu nosit dříví do lesa, když si dovolím upozornit na špičkové inerpretační kvality Jiřího Bárty, snoubené s mimořádnou skromností, proto chci na tento koncert nalákat posluchače odkazem na rozličné informace shromážděné pod výše uvedenými odkazy a slečny či mladé dámy lákám sdělením, že jde o velmi pohledného mladého muže. Konečně, posuďte sami.

FOTO: Petr Hejna - www.hejna.cz.

 Koncert se uskuteční 29. března 2005 v kostele sv. Jakuba Většího v Chotěboři a začátek bude v 18.00 hodin.  Koncert pořádá Junák, středisko Doubravka a VIA.                                       j.p.