Aktualizováno
23.května 2005
 

Vítám Vás na svých webových stránkách a přeji Vám zde příjemný pobyt.

Jan Pavlas
Marešova 634
583 01 CHOTĚBOŘ
( 736 769 190
pavlas.jan@infobar.cz

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

AudioStudio Chotěboř
prezentace v Power Pointu

Základní umělecká škola Chotěboř

Komorní orchestr mladých
při ZUŠ Chotěboř

SPS Doubravan

          Internetový list           

Petr Musílek

Velký Voči
=filmový klub & kinocafé=

Kultura v Chotěboři
=nový chotěbořský web=

Chotěboř, kultura - sport
=stránky města Chotěboř=

Společenské a kulturní centrum
Městské muzeum Chotěboř

Kultura v Podoubraví

ON LINEDownload Real Media codec

******


 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Informační databáze

Zajímavé koncerty
Telefonní seznam
PSČ
Jizdní řád vlaků a autobusů
Jízdní řád autobusů ČSAD
Předpověď počasí
Mapa ČR
Léky a lékárny
Šestijazyčný slovník
Liturgický kalendář

Ekonomické informace

Obchodní rejstřík
Plátci DPH
ARES - registr firem MFČR
Celní sazebník

Finance
Úplná znění zákonů
Sbírka zákonů

ZAJÍMAVÉ OSOBNOSTI

Ilja Hurník

Zdeněk Matějček


 

Petr Eben


 

Radovan LukavskýFOTO: Petr Hejna - www.hejna.cz.

Steve Job

 

Starší články:

květen 2005, duben 2005, březen 2005, únor 2005, leden 2005, prosinec  2004, listopad 2004

 

 

Start televizního kanálu ČT24

   2.5.2005 se rozjel provoz nového digitálního zpravodajského kanálu ČT 24, který zahájil vysílání v satelitních a kabelových sítích. Jde o veřejnoprávní vysílání. Pozor na záměnu s televizí cz24, kterou vlastní společnost Region Media a tato se věnuje parlamentnímu vysílání, které se rozjelo již 17. listopadu loňského roku. Protože vizuální podoba obou stanic je velmi podobná a shodný je také název pořadu Studio 24, rozhořel se mezi oběma subjekty právní spor. Vysílání kanálu ČT24 si můžete poslechnout zde, trvale ho umístím do levého sloupce této strany do sekce "ON LINE".
( Pozn. pomalé (dial-up): malé okno, 20-100 kb/s
rychlé (Broadband): velké okno, 100-400 kb/s )

Tenorista Andrea Bocelli zazpívá v Praze!   09.05.2005 - 18:49, autor: ČTK.

   Podruhé v české metropoli vystoupí italský tenorista Andrea Bocelli, pohybující se na pomezí klasiky a popu. Koncert dnes ohlásila pořádající agentura na 2. října do arény ve Vysočanech.

Bocelliho Romanza se koncem 90. let stala vůbec nejprodávanějším zahraničím albem v české historii. Více zde.

   V pátek, 6. května, se bude v Chotěboři konat vzpomínková akce s položením věnce u pomníku bojovníků padlých v druhé světové válce. Město Chotěboř tak oficiálně uctí jejich památku u příležitosti 60. výročí od konce II. světové války. Začátek bude v 15:00 hodin u kaple Povýšení sv. kříže, od 14:30 až do skončení akce bude hrát dechový orchestr "Chotěbořská kapela".

   Po skončení předchozí akce se v pátek 6. května 2005 uskuteční SLAVNOSTNÍ KONCERT DĚTSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU KVÍTEK při ZŠ Buttulova Chotěboř, člena Unie českých pěveckých sborů, který řídí Mgr. Renáta Piklová. Sbor tímto slavnostním koncertem oslaví své 25. narozeniny a jako hosté na koncertě společně s Kvítkem vystoupí  DPS Kvíteček Chotěboř se sbormistrem Stanislavou Maškovou, Pěvecký sbor Gymnázia Chotěboř za řízení Renáty Piklové a DPS Prosečánek Proseč u Skutče pod vedením sbormistra Dagmar Smělé.  Jako dárek si DPS Kvítek daruje ke svým narozeninám nově natočené CD, na kterém bude 16 skladeb v jejich podání. CD nahrálo AudioStudio Chotěboř, projekt se uskutečnil za finanční podpory Fondu Vysočiny a toto CD bude možno na koncertě zakoupit. Slavnostní koncert se uskuteční 6.5.2005 v chotěbořské sokolovně, začátek bude v 18:00 hodin a vstupné bude dobrovolné.

Pozvánka pro příznivce dechovky!

   Vyjde-li počasí, uskuteční se v neděli, 8.5.2005 na náměstí v Chotěboři koncert dechové hudby "Chotěbořská kapela" . Koncert by měl začít v 9:30 hodin a místní amatérští hudebníci se pokusí navodit tu správnou májovou náladu tradiční českou lidovkou. Tak pokud zrovna nebudete vařit nedělní oběd, přijďte si nás poslechnout.

FOTO Jaromír Nedbal
ZUŠ Chotěboř dosáhla v minulých dnech mimořádného úspěchu. Ve dnech 21.-23. května 2005 probíhalo v Liberci Celostátní kolo národní soutěže základních uměleckých škol. Chotěboř měla v této soutěži dva zástupce. V páté kategorii soutěže viol získala Radka Nedbalová vynikající 2. místo, když první cenu se porota rozhodla neudělit. Přeloženo, Radka je ve své věkové kategorii nejlepší violistkou v republice. Ve čtvrté kategorii soutěže houslí přivezl Jan Pavlas čestné uznání. Oběma soutěžícím vřele gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci ZUŠ Chotěboř, našeho města i regionu. Poděkování patří stejnou měrou jejich paní učitelce Věře Fialové, jejíž práce s dětmi a mládeží snese ta nejpřísnější kritéria v celostátním měřítku. A poslední poděkování zaslouží také Mgr. Josef Secký, o jehož suverénní klavírní doprovod se už léta může paní učitelka Věra Fialová a její žáci kdykoliv opřít.  Bravo! Jen tak dál!           
Několik fotografií z Liberce.
Videoukázka ze soutěžního vystoupení Radky
(  min. ISDN 55kb/s, 1,43 MB,  3:52 min:sec )

Videoukázka ze soutěžního vystoupení Honzy
(  min. ISDN 55kb/s, 1,72 MB, 4:40 min:sec )

                                                                                          24.5.2005    j.p.

Pravidelné vysílání české sekce 
Vatikánského rozhlasu.

   ( Klikněte na ikonu pravým tlačítkem myši a zvolte "Uložit cíl jako". Po stažení malého souboru ve formátu *.ram bude spuštěn záznam vysílání . Pro přehrání souboru je nutno mít nainstalován kodek "Real Media", který najdete zde:
Download Real Media codec).

  Doubravan - chotěbořský smíšený pěvecký sbor - vystoupí 8. května na vzpomínkovém pietním shromáždění u příležitosti 60. výročí ukončení II. světové války. Toto shromáždění bude ve Ždírci nad Doubravou a začne v 17:00 hodin.

   Dechový orchestr mladých při Základní umělecké škole v Chotěboři vystoupí se svým programem 8. května 2005 v Libici nad Doubravou. Začátek by měl být v 13.30 hodin, tento údaj však nemám potvrzený. Po vystoupením DOM 1. května t..r. na chotěbořském náměstí, tak budou mít žáci Zušky příležitost k další generálce před svým odjezdem do Itálie.

ZUŠ Chotěboř zaznamenala další významný úspěch. V krajském kole  soutěže žáků základních uměleckých škol, které se konalo 14. dubna 2005 v Třebíči, získali žáci houslové třídy paní učitelky Věry Fialové hned 4 první a jedno druhé místo. Dva žáci, Radka Nedbalová ( viola ) a Jan Pavlas ( housle ), pak dostali možnost reprezentovat chotěbořskou zušku a město Chotěboř v celostátním kole této soutěže. Více informací bude zveřejněno na stránkách školy a v tisku v nejbližších dnech.
   Na snímku Radka Nedbalová při soutěžním vystoupení.  ( foto zvětšíte poklepáním na snímek )


Autor fotografie Milan Moc