Aktualizováno
28.srpna 2005
 

Vítám Vás na svých webových stránkách a přeji Vám zde příjemný pobyt.

Jan Pavlas
Marešova 634
583 01 CHOTĚBOŘ
( 736 769 190
pavlas.jan@infobar.cz

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

AudioStudio Chotěboř
prezentace v Power Pointu

Základní umělecká škola Chotěboř

Komorní orchestr mladých
při ZUŠ Chotěboř

SPS Doubravan

          Internetový list           

Petr Musílek

Velký Voči
=filmový klub & kinocafé=

Kultura v Chotěboři
=nový chotěbořský web=

Chotěboř, kultura - sport
=stránky města Chotěboř=

Společenské a kulturní centrum
Městské muzeum Chotěboř

Kultura v Podoubraví

ON LINEMeteoTV

Download Real Media codec

******


 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Informační databáze

Zajímavé koncerty
Telefonní seznam
PSČ
Jizdní řád vlaků a autobusů
Jízdní řád autobusů ČSAD
Předpověď počasí
Mapa ČR
Léky a lékárny
Šestijazyčný slovník
Liturgický kalendář

Ekonomické informace

Obchodní rejstřík
Plátci DPH
ARES - registr firem MFČR
Celní sazebník

Finance
Úplná znění zákonů
Sbírka zákonů

ZAJÍMAVÉ OSOBNOSTI

Ilja Hurník

Zdeněk Matějček


 

Petr Eben


 

Radovan LukavskýFOTO: Petr Hejna - www.hejna.cz.

Steve Job

 

Starší články:

červen a červenec 2005, květen 2005, duben 2005, březen 2005, únor 2005, leden 2005, prosinec  2004, listopad 2004

 

 

   Na samý konec prázdnin jsme si s dětmi užili mimořádně bohaté houbařské sezóny, kdy se nám podařilo zlomit rekord rodiny v počtu nasbíraných hub. Za 1,5 hodiny jsme odváželi z lesa plných 6 košů a půl kufru naší staré škodovky. Další rekord jsme zlomili v délce zpracování hub. V šesti lidech jsme na bohatém úlovku pracovali plných 5 hodin. Fotografie jsou v nižší kvalitě pořízené pomocí PDA a v černobílém režimu. Zvětšíte je kliknutím na ně.

Pohled na události minulých dní.

   S malým odstupem času jsem se poohlédl za dvěmi masovými akcemi, které zaplnily ( nejen ) naše média a chtěl bych se podělit o několik postřehů.  Mám na mysli jednak setkání příznivců techno hudby na festivalu CzechTek 2005 a celosvětové setkání mládeže v Kolíně nad Rýnem. Na obou akcích figurovali policisté. Na obou akcích zněla hudba, tančilo se, byla herecká show ... Položil jsem si otázku, proč na jedné z akcí policie zasahovala v neprospěch zúčastněných, na druhé připravila bezpečné a klidné zázemí pro hladký průběh. Že by byl rozdíl v zemi, kde se akce pořádala? Nebo snad v kvalitách pořádkových sil? Nebo v důvodu, proč se ta která akce pořádala?
   Ať si obracím argumenty, jak chci, vychází mi jediné. Na CzechTeku selhal pořadatel. Proč se Kolínské setkání obešlo bez násilí, organizace klapala, přes statisíce zúčastněných fungovala bezchybně doprava, ubytování, stravování, hygienické, zdravotnické a všelijaké jiné myslitelné zázemí. Nad tím vším bdělo na 4 tisíce policistů, nad městem byla bezletová zóna, potápěči prozkoumali dno Rýna a celou oblast střežil speciální letoun severoatlantické aliance vybavený radarem.
   Proč pořadatelé CzechTeku nezajistili pořádek na své akci ve spolupráci s policií ??? Vždyť, kromě zajištění nájemních smluv, hygienických podmínek, apod, museli pořadatelé vědět, že bez podpory policie se dá pořádek na tak masové akci těžko udržet. Nebo snad nechtěli s policií spolupracovat? Či snad dokonce chtěli svým vystupováním policii vyprovokovat? Zatím, co se v Kolíně nad Rýnem odehrávala celosvětová akce, která proběhla bez nejmenších zádrhelů díky deseti zákonům, které všichni dobrovolně dodržovali, pořadatelé CzechTeku vyrobili vlastní "desatero", které předem  účastníky technopárty naučili. Jde o pořadatelské informace, které naleznete na samém konci stránky pod tímto odkazem.
   Nabízí se otázka, kdo, a za jakým účelem tak provokativně špatně organizuje masovou akci. To, že z výsledků festivalu těží různé politické síly, je více než zřejmé. To, že mladí lidé mají tendenci vymanit se z pout platných zákonných norem a žít si svůj underground, je také zřejmé. Zůstává tak ve vzduchu jeden velký otazník. PROČ?
   Mé vysvětlení je následující. Všechny jmenované, a mnohé další příčiny se podílejí na výsledku svou částí. Z tohohle guláše emocí, pocitů, nálad, politických tlaků a dalšího, pak vzejde jako vítěz ten, kdo se sveze na vlně. Vděčná média pak přežvýkají tučné sousto, pár lidí si pomůže, jiným se uškodí a jde se dál. Plácli jsme do vody, trochu se  pohoupeme  a  zase jedem ve starých kolejích. Nebo snad nějaký odvážlivec vykřikne "technopárty  na Hrad!"? Ať tak, či onak, strom se pozná po ovoci. Počkáme si, až nám začne ovoce dozrávat. A moc si přeju, aby nám neztrpklo na jazyku.
( Další relevantní odkazy k organizátorům technopárty jsou například zde. )

Několik zajímavých technických informací o  internetovém televizním vysílání.

Jak pracuje TV vysílání? K tomu, aby jste mohli internetové televizní vysílání sledovat, potřebujete dostatečně rychlé připojení. Za minimum je považováno alespoň 128 kbps. Optimální stav je, když Vaše připojení dosáhne alespoň dvojnásobku této hodnoty bez výraznějších výkyvů. To se již můžete těšit na to, že obraz bude přehráván plynule, jen s malým množstvím nežádoucích artefaktů a zvuk půjde v solidním synchronu s obrazem. A proč je vlastně nutné kvalitní připojení? Jde o to, že vysílaná data stahujete v reálném čase do  počítače, kde se ukládají v paměti, kterou si alokuje Váš přehrávač  ( například Windows Media Player, Quick Time, RealPlayer apod. ). Data jsou načítána tak, jak jsou vysílána, s malým zpožděním je pak software přehrává a vzápětí maže. Některé softwarové přehrávače zanechávají stahované přehrávání dočasně v TEMP adresáři. Tomuto způsobu vysílání se říká streamované vysílání. Narozdíl od downloadingu umožňuje vysílat prakticky živě, případně z připravených záznamů, jak je tomu převážně u ( nejen ) internetových rádií. Zajímá-li Vás fenomén internetového TV vysílání, stáhněte si zdarma velmi zajímavý software TV ( cca 1MB ), který Vám umožní sledovat až 300 TV stanic vysílajících z celého světa.  Naleznete zde kanály hudební, sportovní, výchovně vzdělávací, politické a mnoho dalších, to vše v různých světových jazycích dle lokality vysílání. Škoda jen, že z českých stanic vysílajících on-line na internetu se u výrobce tohoto SW zaregistrovala pouze stanice Óčko.

Na obrázku vidíte vzhled přehrávače TV v černobílém provedení, originál je modrý. Tvrzení, že tento přehrávač neobsahuje škodlivý spyware, je zřejmě pravdivé, po několikatýdenním používání jsem neměl jediný problém a žádný SW z mé "bezpečnostní ochranky" se nebouřil proti provozu tohoto programu. Takže prozatím mohu jen vřele doporučit.

Zájemcům o politické dění v naší zemi zprostředkovávám přístup k on-line internetovému vysílání televizní stanice 24CZ. Vysílání spustíte kliknutím na jejich logo, které jsem umístil v levém sloupci v sekci ON LINE. Pokud neznáte obsah vysílání této stanice, zde je jejich program na nejbližší dny.

Další českou stanicí, která vysílá živě na internetu je MeteoTV.

Pravidelné vysílání české sekce 
Vatikánského rozhlasu.

   ( Klikněte na ikonu pravým tlačítkem myši a zvolte "Uložit cíl jako". Po stažení malého souboru ve formátu *.ram bude spuštěn záznam vysílání . Pro přehrání souboru je nutno mít nainstalován kodek "Real Media", který najdete zde:
Download Real Media codec).

 

 

 

 

 

Iva Bittová vystoupí v Chotěboři !!!

Houslistka a zpěvačka Iva Bittová vydává své album Elida i v Česku a 25. září vystoupí v Chotěboři

plakát

   Houslistka a zpěvačka Iva Bittová, která slaví úspěchy v zahraničí, vydá 19. srpna album Elida. Novou desku nahrála ve Spojených státech společně s muzikanty ze sdružení soudobé hudby Bang On a Can All Stars. Album bude pokřtěno na koncertech 11. a 12. září v pražském divadle Archa a můžete si ho mimo jiné v budoucnu objednat také přes internetové stránky Ivy Bittové.  Více zde.            MF DNES.
  
Malé upozornění, o.s. Benediktus pořádá 25. září 2005 benefiční koncert Ivy Bittové. Místo konání koncertu bude ve venkovních prostorách za katolickým kostelem sv. Jakuba ( v případě nepříznivého počasí v kostele ) a pravděpodobný začátek bude v 18:30 hodin. Vstupenka 200,- Kč, v předprodeji 180,- Kč.

Zpěvák Stanislav Kejval a Cimbálová muzika Hora Aleše Lisonka vystoupili 29.7.2005 na společném koncertě v Horní Plané. AudioStudio Chotěboř tento koncert zvučilo a přináší Vám několik fotografických záběrů z tohoto koncertu.
 

foto 1, foto 2, foto 3, foto 4, foto 5, foto 6, foto 7, foto 8

Fotil jsem bouřku nad Táborem.

  29. července 2005 byl pátek, patrně nejteplejší den toho léta a já měl na Lipně zakázku.  V Horní Plané jsem zvučil cimbálovou muziku Aleše Lisonka z Uherského Hradiště. Na zpáteční cestu jsem se vypravil kolem 23:00 a v tu chvíli jsem už tušil, že bude dobrodružná. Ze západu se začalo blýskat a toužebně očekávaný déšť byl na dohled. .....

   Michal Horáček, porotce druhé SuperStar a bývalý spolumajitel sázkové kanceláře Fortuna, by mě rád z naší země monarchii. "Tahle země je přece pořád skrytá monarchie! Každý prezident, i Husák, je lidmi vnímán jako tatíček král. Mít královskou rodinu, to by bylo hezké pro tuhle zem." 

Celý rozhovor Jany Bendové s Michalem Horáčkem zde.