[CNW:Counter]

Aktualizováno

08.10.2006
 

Vítám Vás na svých webových stránkách a přeji Vám zde příjemný pobyt.


   S radostí oznamuji, že AudioStudio Chotěboř získalo v tvrdé konkurenci mnoha žádostí eurodoménu www.audiostudio.eu. V současné době pro Vás připravuji novou prezentaci s rozšířenou nabídkou služeb AudioStudia Chotěboř.

Jan Pavlas
Marešova 634
583 01 CHOTĚBOŘ
( 736 769 190
pavlas.jan@infobar.cz

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

AudioStudio Chotěboř
=prezentace v Power Pointu=

Základní umělecká škola Chotěboř

Komorní orchestr mladých
při ZUŠ Chotěboř

Smíšený pěvecký sbor
Doubravan

Benediktus
občanské sdružení


webový portál města Chotěboř

          Internetový list           

Petr Musílek
=chotěbořský básník=

Velký Voči
=filmový klub & kinocafé=

Kultura v Chotěboři
=nový chotěbořský web=

Chotěboř, kultura - sport
=stránky města Chotěboř=

Společenské a kulturní centrum
Městské muzeum Chotěboř

Kultura v Podoubraví

ON LINEMeteoTV

Download Real Media codec

******


 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Informační databáze

Zajímavé koncerty
Telefonní seznam
PSČ
Jizdní řád vlaků a autobusů
Jízdní řád autobusů ČSAD
Předpověď počasí
Mapa ČR
Léky a lékárny
Šestijazyčný slovník
Liturgický kalendář

Ekonomické informace

Obchodní rejstřík
Plátci DPH
ARES - registr firem MFČR
Celní sazebník

Finance
Úplná znění zákonů
Sbírka zákonů

o.s. Benediktus pořádá benefiční představení

NENÍ NUTNO
aby bylo přímo veselo

 Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř
vzpomínají na více než 30 let spolupráce a
zpívají své písničky

 
17.10.2006 v 17 hodinHotel U zámku Chotěboř

   Je posledního května a to, co mě nejvíc zaujalo z okolního dění, bylo nedávné uvedení filmové premiéry adaptace románu Dana Browna "Šifra mistra Leonarda". Vzhledem k tomu, že se kolem knihy samé, ale i filmového zpracování rozpoutala vzrušená debata ( týká se  zejména křesťanské věrouky ), aniž bych po knize sáhl a na film se šel podívat, zajímaly mě spíše názory ostatních. Popravdě, trochu jsem se bál znovu zažít zklamání, které jsem zažil v souvislosti s trilogií Matrix. Tady jsem byl důslednější a všechny filmy jsem koupil, abych toto "veledílo" mohl na vlastní oči vidět. Ale o tom snad někdy jindy, vrátím se k výše uvedenému titulu.
   Po přečtení mnoha desítek recenzí, kritik i internetových diskusí se mi nejvíce líbilo hodnocení autora článku, zveřejněného na serveru novinky.cz. Zdá se mi, že jeho hodnocení filmu a námětu je nezaujatě kritické a proto ho doporučuji k přečtení. A to zejména těm, kteří si knihu přečetli, nebo viděli film. Ona totiž manipulace s lidským vědomím může mít mnoho rafinovaných podob a toto je jedna z nich. A závěrem ohlasy ze světa:
   "Tento příběh samotný by byl dobrým námětem na pohádku se šťastným koncem. I když… To, jak moc by byl ten konec šťastný, záleží spíše na divácích. Šifra mistra Leonarda zahajovala letošní festival v Cannes a hned po jejím uvedení se do světa rozletěly ne zrovna pozitivní zprávy o tom, jak závěrečné titulky filmu byly doprovázeny ironickým posměchem přítomných novinářů a filmových kritiků." 
   Ale úsudek ať si udělá každý sám. Pro mě se kniha zdá být sice možná poutavou, leč lacinou a nebezpečnou pohádkou, navíc pochybných literárních kvalit.
Zde uvádím několik zajímavých odkazů:
http://www.kinomol.cz/clanek-2006041402
http://www.sever.cz/text.asp?clanek=1900
odkaz na recenzi filmu
zajímavosti
novinky.cz
http://www.siframistraleonarda.cz/
http://www.siframistraleonarda.info/
http://blok.rozanek.cz/?p=1600
recenze knihy
Šifra mistra Leonarda  - a skutečnost ( Jan Lipšanský )
zajímavý blog na dané téma

   Po koncertech v Rouchovanech (23.5.) a v Přibyslavi (25.5.) vystoupí v neděli, 28.5.2006,   také v Chotěboři za klavírního doprovodu Petra Adamce  přední český houslista Václav Hudeček. O úvodní část koncertu se postará smíšený pěvecký sbor Doubravan pod vedením Mgr. Renáty Piklové.
   Koncert  je pořádán městem Chotěboř a agenturou Klasik v rámci festivalu Hudební slavnosti 2006. Uskuteční se v kostele svatého Jakuba Většího v Chotěboři a začátek je v 16:00 hodin.

   Na snímku vidíte Stamicovo kvarteto v neobvyklém, pětičlenném obsazení, ve kterém včera, 10.5.2006 vystoupilo v rámci Stamicových slavností 2006 v Havlíčkově Brodě. Kromě stálého obsazení Jindřich Pazdera 1. housle, Josef Kekula 2. housle, Jan Pěruška viola a Vladimír Leixner violončelo, vystoupil jako host kvarteta jeho bývalý primárius Bohuslav Matoušek. Tentokrát ale nehrál na housle, ale na violu. Po úvodním duu C dur pro housle a violu Karla Stamice v podání Josefa Kekuly a Bohuslava Matouška hraném ve strhujícím tempu ( pozn. - toto duo nyní začínají nacvičovat žáci houslové třídy ZUŠ Chotěboř, paní Věry Fialové ) se představilo Stamicovo kvarteto dvěma smyčcovými kvartety J.Ch. Arriaga ( Es dur ) a D. Šostakoviče. Po přestávce pak zazněl kvintet g moll W.A. Mozarta a jako přídavek melodické Scherzo z kvintetu A. Dvořáka. Vynikající koncert, umocněný dobrou akustikou Klášterního kostela svaté Rodiny, trochu zima. Rozhodně ale přijďte na další z cyklu koncertů, kde se představí kvarteto Pavla Haase a sólista Karel Dohnal na klarinet. Koncert bude ve čtvrtek, 18.5.2006 v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě, začátek v 19:00 hodin.

DOUBRAVANSKÁ JARNÍ NÁLADA klíčí bez ohledu na aprílové počasí. Zkoušeli jsme celou zimu bez ohledu na spousty sněhu, které nás ještě v polovině března všude obklopovaly, aby se záhy proměnily ve velkou vodu. Přes všechny rozmary počasí se má náš Doubravan čile k životu... ( celý článek )
                                         25.4.2006 autor: Pavel Fiala


   13. května 2006 má významný regionální hudebník, dirigent a klavírista Michal Hájek svůj absolventský koncert, na kterém mj. vystoupí Jiří Suchý, Iva Bittová a další zajímaví hosté. Zde je pozvánka.

   Blíží se den 28. září 2006 a s ním svátek svatého Václava, který reprezentuje symbol české státnosti. Na tento velký církevní a státní svátek pořádá o.s. Benediktus již tradiční oslavy, jejichž program naleznete na následujícím plakátu.

POZOR!!!    KONCERT JE ZRUŠEN!!!

V neděli 1. 10. v 17. 30 hodin  se bude v kostele sv. Jakuba v Chotěboři konat koncert Pardubické filharmonie .

  Na programu bude Mozartova Pražská symfonie, předehra k opeře Don Giovanni a Bartholdyho Italská symfonie. Vstupenky budou v předprodeji na faře, v městském informačním středisku a v papírnictví u školy v Chotěboři. Koncert filharmonie bude opět benefiční, podpoří jej nadace Divoké husy, která zdvojnásobí výtěžek koncertu, to znamená, že zdvojnásobí hodnotu každého lístku, který bude prodán.
Lístky budou stát v předprodeji 240 Kč, na místě 270 Kč, také budou k dispozici lístky v hodnotě 400 Kč, pro ty, kteří se rozhodnout podpořit Benediktus větší částkou. Celý výtěžek koncertu půjde na poslední splátku (250 000 Kč) na odkoupení domku, ve kterém probíhají naše činnosti.
Koncert proběhne v rámci kampaně 30 dní pro neziskový sektor.

  Že muzikanti nemusí být jen banda bavičů, či opilců, ale věnují se činnostem naprosto běžným, svědčí například následující fakt, že si populární čáslavská kapela Březovanka dala třetí květnovou neděli fotbálek proti zaměstnancům firmy Dvořák - elektro. Na umělém trávníku fotbalového stadionu v Čáslavi se tak rozehrál ( a ne poprvé ) "lite" přátelák, ve kterém po tvrdém boji zvítězila za 2 x 30 minut Březovanka. U piva se pak rozebraly důležité momenty zápasu a před rozchodem se dohodl další termín "někdy na podzim". Pokud tedy nepatříte mezi hudbymilovné, můžete Březovanku navštívit místo plesu nebo koncertu na fotbalovém trávníku. Termín oznámím, litovat nebudete. Na snímku v červených "Dvořáci" v modrých Březovanka.

   Je něco málo přes půlnoc a v církevním kalendáři se objevilo jméno sv. Matěj. První, co mě při pohledu na toto jméno napadlo, byla stejnojmenná písnička, kterou v AudioStudiu Chotěboř nazpívala před několika lety místní křesťansko-folková skupina Pokuschorus. A protože těch skladeb nazpívali víc a většina je z jejich provenience, rozhodl jsem se pro malou reklamu a píseň s názvem "Matěj" zde zveřejňuji. Pokud někdo projeví zájem o celou tvorbu této kapely, odkazuji na firmu Pixel studio, jejíž majitelé jsou zároveň hlavními protagonisty skupiny Pokuschorus. Jejich CD s názvem o tón blíž vyrobilo AudioStudio Chotěboř a distribuuje sama kapela.Píseň "Matěj" je ke stažení  zde. ( 1,5 Mb, 64 kbps/stereo - snížená kvalita ).

Maminkám všechno nejlepší k svátku.
Jestli někdo hledá své povolání v životě ( ne zaměstnání ), pak maminky jsou tohoto úsilí ušetřeny. Jejich povolání je to z nejušlechtilejších a zaslouží si hluboký obdiv a všestrannou podporu. A jak praví nejmenovaný klasik, nikdy nepřestávejte začínat a nikdy nezačínejte přestávat, tak to je moje přání všem maminkám.


 

Starší články: leden-duben 2006, září-prosinec 2005, srpen 2005, červen a červenec 2005, květen 2005, duben 2005, březen 2005, únor 2005, leden 2005, prosinec  2004, listopad 2004
© Infobar 2006