[CNW:Counter]

Aktualizováno

11.05.2006
 

Vítám Vás na svých webových stránkách a přeji Vám zde příjemný pobyt.


   S radostí oznamuji, že AudioStudio Chotěboř získalo v tvrdé konkurenci mnoha žádostí eurodoménu www.audiostudio.eu. V současné době pro Vás připravuji novou prezentaci s rozšířenou nabídkou služeb AudioStudia Chotěboř.

Jan Pavlas
Marešova 634
583 01 CHOTĚBOŘ
( 736 769 190
pavlas.jan@infobar.cz

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

AudioStudio Chotěboř
=prezentace v Power Pointu=

Základní umělecká škola Chotěboř

Komorní orchestr mladých
při ZUŠ Chotěboř

Smíšený pěvecký sbor
Doubravan

Benediktus
občanské sdružení


webový portál města Chotěboř

          Internetový list           

Petr Musílek
=chotěbořský básník=

Velký Voči
=filmový klub & kinocafé=

Kultura v Chotěboři
=nový chotěbořský web=

Chotěboř, kultura - sport
=stránky města Chotěboř=

Společenské a kulturní centrum
Městské muzeum Chotěboř

Kultura v Podoubraví

ON LINEMeteoTV

Download Real Media codec

******


 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Informační databáze

Zajímavé koncerty
Telefonní seznam
PSČ
Jizdní řád vlaků a autobusů
Jízdní řád autobusů ČSAD
Předpověď počasí
Mapa ČR
Léky a lékárny
Šestijazyčný slovník
Liturgický kalendář

Ekonomické informace

Obchodní rejstřík
Plátci DPH
ARES - registr firem MFČR
Celní sazebník

Finance
Úplná znění zákonů
Sbírka zákonů

ZAJÍMAVÉ OSOBNOSTI

Ilja Hurník

Zdeněk Matějček


 

Petr Eben


 

Radovan LukavskýFOTO: Petr Hejna - www.hejna.cz.

Steve Jobs

 

Poděkování Doubravanu

   Dnes jsme s manželkou zažili něco tak mimořádně krásného, že si to budeme pamatovat na celý život. To, že se nám letos 3. června  narodil syn Josef, asi leckdo ví, málokdo by se však dozvěděl, že dnes dostal nádherný dárek. Přišel mu zazpívat Doubravan!!! 
  Ano, čtete správně. Přibližně v 19 hodin
( 21.9.2005 ) mi dcera oznámila, že si mě před domem žádá pan Fiala.  Když jsem vyšel ven, uviděl jsem nějakých 40 lidí a pan Fiala mě požádal, abych došel pro svou Lídu a Pepíka. Načež na gesto paní dirigentky Renáty Piklové spustili píseň "Tobě pějem". Patřila Pípovi a já jsem v tu chvíli nevěděl  kam s očima, a co s rukama. Načež se srdečným přáním  předal  pan Fiala v obálce dárek pro Pepíka.
  Milí "doubravané": Za toto krásné překvapení Vám oba s manželkou velmi děkujeme. Moc si vážíme Vaší přízně a je  pro nás velká pocta, že se tolik lidí obtěžovalo vyšlapat kopec, aby zazpívali jednomu miminku. Poneseme si toto setkání v srdcích jako nádherný poklad od lidí, kteří nás mají rádi. Jestliže v našich očích dělá Chotěboř něco přitažlivou a krásnou, pak to nejsou ani kina, ani křižovatky, ani kulturní  a sportovní akce, ani vzhled města, jsou to lidé, kteří v něm žijí, jste to Vy.
   Ještě jednou Vám ze srdce děkujeme za milou pozornost, slibujeme Vám, že ji Pepíkovi náležitě přetlumočíme v letech, až bude brát rozum, a budeme se snažit, abychom, celá naše rodina, byli naopak pro Vás dobrými sousedy, abychom Vám působili radost a byli Vám k užitku. Na další setkávání s Vámi se ze srdce těší: Ludmila, Jan, Honzík, Lidunka, Anežka, František, Maruška, Klárka, Anička a Pepík Pavlasovi. ZE DĚKUJEM!!!

Pavel Lutner a Petr Musílek v pořadu "Noty a slova" v úterý, 20. září.2005, sál ZUŠ Chotěboř v 19.00 hodin.

Také Vás zajímají "minipočítače"?
  
Tak vězte, že je na dohled nová generace slavných Mobilních digitálních asistentů, jak je nazývá  náš přední operátor T-Mobile, a sice MDA IV. Po úspěšném MDA Compact tak přichází další generace tohoto velmi zajímavého a prodejně úspěšného přístroje, který navíc při nepatrném nabobtnání pojme QWERTZ(Y) klávesnici. Mě osobně zajímá internet na MDA. Někteří uživatelé si původní Compact nekoupili právě kvůli absenci bezdrátové karty. Nový MDA již Wi-Fi má, čímž se stane ještě silnější konkurencí pro všechny současné chytré mobily i další komunikátory. Mezi další inovace patří podpora rychlých datových přenosů EDGE.
     Zhruba před půldruhým rokem jsem testoval internet na  starší MDA II, ale za cenu, která  v té době byla za GPRS připojení  ( rychlost se rovnala přibližně telefonickému připojení ), jsem šel velmi rychle od toho. EDGE už by mohlo být zajímavější, alternativou je pak technologie CDMA, osobně si však myslím, že se vyplatí s mobilním internetem ještě chviličku posečkat. Kdo to už ale nemůže vydržet, nechť do toho jde.
     Dotovaná cena MDA  bude cca 15.000,- Kč, alespoň takto se cena pohybuje v sousedním Německu. Necháme se překvapit jakou cenu nasadí T-Mobile v ČR.,  je však poctivé uvést konkurenční výrobek DataPhone III, který nabízí  Eurotel za cenu 12.495,- Kč.  Moje volba ovšem patří mému oblíbenému MDA. Pokud je mi známo, tak má MDA v oblibě rovněž Harryho pán, tedy pan Poděbradský. Vzhledem k tomu že  tento pán zachází s výpočetní technikou jako samuraj s mečem, svědčí to o kvalitách zmiňovaného zařízení.
7.9.2005

 

Několik zajímavých technických informací o  internetovém televizním vysílání.

Jak pracuje TV vysílání? K tomu, aby jste mohli internetové televizní vysílání sledovat, potřebujete dostatečně rychlé připojení. Za minimum je považováno alespoň 128 kbps. Optimální stav je, když Vaše připojení dosáhne alespoň dvojnásobku této hodnoty bez výraznějších výkyvů. To se již můžete těšit na to, že obraz bude přehráván plynule, jen s malým množstvím nežádoucích artefaktů a zvuk půjde v solidním synchronu s obrazem. A proč je vlastně nutné kvalitní připojení? Jde o to, že vysílaná data stahujete v reálném čase do  počítače, kde se ukládají v paměti, kterou si alokuje Váš přehrávač  ( například Windows Media Player, Quick Time, RealPlayer apod. ). Data jsou načítána tak, jak jsou vysílána, s malým zpožděním je pak software přehrává a vzápětí maže. Některé softwarové přehrávače zanechávají stahované přehrávání dočasně v TEMP adresáři. Tomuto způsobu vysílání se říká streamované vysílání. Narozdíl od downloadingu umožňuje vysílat prakticky živě, případně z připravených záznamů, jak je tomu převážně u ( nejen ) internetových rádií. Zajímá-li Vás fenomén internetového TV vysílání, stáhněte si zdarma velmi zajímavý software TV ( cca 1MB ), který Vám umožní sledovat až 300 TV stanic vysílajících z celého světa.  Naleznete zde kanály hudební, sportovní, výchovně vzdělávací, politické a mnoho dalších, to vše v různých světových jazycích dle lokality vysílání. Škoda jen, že z českých stanic vysílajících on-line na internetu se u výrobce tohoto SW zaregistrovala pouze stanice Óčko.

Na obrázku vidíte vzhled přehrávače TV v černobílém provedení, originál je modrý. Tvrzení, že tento přehrávač neobsahuje škodlivý spyware, je zřejmě pravdivé, po několikatýdenním používání jsem neměl jediný problém a žádný SW z mé "bezpečnostní ochranky" se nebouřil proti provozu tohoto programu. Takže prozatím mohu jen vřele doporučit.

Zájemcům o politické dění v naší zemi zprostředkovávám přístup k on-line internetovému vysílání televizní stanice 24CZ. Vysílání spustíte kliknutím na jejich logo, které jsem umístil v levém sloupci v sekci ON LINE. Pokud neznáte obsah vysílání této stanice, zde je jejich program na nejbližší dny.

Další českou stanicí, která vysílá živě na internetu je MeteoTV.

Pravidelné vysílání české sekce 
Vatikánského rozhlasu.

   ( Klikněte na ikonu pravým tlačítkem myši a zvolte "Uložit cíl jako". Po stažení malého souboru ve formátu *.ram bude spuštěn záznam vysílání . Pro přehrání souboru je nutno mít nainstalován kodek "Real Media", který najdete zde:
Download Real Media codec).

 

    Občanské sdružení Benediktus zprovozňuje na infobaru vlastní internetové stránky. Zatím je k vidění ( zajímavá ) úvodní prezentace, nezapomeňte si zapnout zvuk, slíbeno je ale také pokračování. Těšme se. Adresa je http://www.benediktus.infobar.cz

 

Poselství Benedikta XVI. URBI et ORBI - Vánoce 2005

Vánoční projev Antonína Zápotockého

Úsudek každý sám

Iva Bittová vystoupí v Chotěboři !!!

Houslistka a zpěvačka Iva Bittová vydává své album Elida i v Česku a 25. září vystoupí v Chotěboři

plakát

   Houslistka a zpěvačka Iva Bittová, která slaví úspěchy v zahraničí, vydá 19. srpna album Elida. Novou desku nahrála ve Spojených státech společně s muzikanty ze sdružení soudobé hudby Bang On a Can All Stars. Album bude pokřtěno na koncertech 11. a 12. září v pražském divadle Archa a můžete si ho mimo jiné v budoucnu objednat také přes internetové stránky Ivy Bittové.  Více zde.            MF DNES.
  
Malé upozornění, o.s. Benediktus pořádá 25. září 2005 benefiční koncert Ivy Bittové. Místo konání koncertu bude ve venkovních prostorách za katolickým kostelem sv. Jakuba ( v případě nepříznivého počasí v kostele ) a pravděpodobný začátek bude v 18:30 hodin. Vstupenka 200,- Kč, v předprodeji 180,- Kč.

     Skvělou barokní hudbu natočil můj kamarád, trumpetista, Pavel Hromádka * 1969. Spolu se svými spoluhráči     Dušanem Foltýnem *1963 ( hoboj )  a Tomášem Thonem *1962   ( varhany ) natočili  ve spolupráci s nahrávacím studiem "Matouš" v minoritském chrámu sv. Ducha v Opavě CD s názvem "Baroque Music in the Czech Lands". Na CD jsou nahrávky autorů Henricha Ignaze Franz Bibera, Jana Zacha, Bohumíra Fingera, Pavla Josefa Vejvanovského, Josefa Antonína Plánického, Františka Bendy, Františka Xavera Brixi a Johanna Christophera Pezeliuse.
   Interpretačně skvěle provedené a po zvukové stránce vydařené CD má šanci najít cestu nejen k fajnšmekrům barokní hudby, ale zaručeně  osloví i "tápavého" posluchače. A tak, zaměřeni horizontálním pohledem úspěchu, štěstí, bohatsví a nevím čeho ještě, máme jedinečnou příležitost vystoupit prostřednictvím této krásné hudby alespoň o stupínek výš po vertikále směrem vzhůru, kam je rozhodně tato hudba zamířena. Díky Vám, pánové!

Track list s ukázkami:


 
  Heinrich I. Franz Biber: Sonata IV in C major for trumpet, oboe and organ 5:41
1     (Allegro) 1:14
2     Recitativo 1:03
3     Allegro 0:59
4     Presto 0:50
5     Adagio 0:47
6 Poslechněte si mp3 ukázku   Allegro 0:44
7 Poslechněte si mp3 ukázku Jan Zach: Prelude in C minor 2:47
8   Jan Zach: Fugue in C minor 5:04
    Gottfried Finger: Sonata in C major 7:20
9 Poslechněte si mp3 ukázku   Andante 1:36
10     Adagio 1:02
11     Allegro 1:35
12     Adagio 1:44
13     Allegro 1:19
    Pavel Josef Vejvanovský: Balletti pro tabula for Trumpet, Oboe and Organ (selection) 5:38
14     Allemande 2:01
15     Courante 1:10
16     Sarabanda 1:24
17     Canario 0:59
    Josef Antonín Plánický: Opella sexta de tempore for Trumpet, Oboe and Organ 6:00
18     Recitativ 0:43
19 Poslechněte si mp3 ukázku   Aria 5:17
    František Benda: Sonata in F major for Flute and Harpsichord 10:02
20     Adagio 2:57
21     Allegro 3:55
22 Poslechněte si mp3 ukázku   Vivace 3:07
23 Poslechněte si mp3 ukázku František Xaver Brixi: Titmouse 2:19
24   František Xaver Brixi: Preludium in C major 4:05
    Johann Christoph Pezelius: Bicinia variorum instrumentorum 9:08
25     Sonatina LXVIII 2:13
26     Sonatina LXIII 3:46
27     Sonatina LXIX 3:06
 

Klikněte na symbol ukázky a poslechněte si ukázku


  S potěšením mohu na těchto stránkách zveřejnit aktivity mého kamaráda, muzikanta, Pavla Lutnera. Při posledním rozhovoru s ním jsem se dozvěděl o chystaném podzimním "turné", tedy o sérii koncertů na různých místech Vysočiny a s různými hosty. Nevynechá ani Chotěboř a já Vám všem vřele doporučuji návštěvu jeho koncertu. Zde jsou jednotlivé termíny:
 

Havlíčkův Brod - klub Ponorka,
8. září, čt 19:00, host:Lída Honzová

Lipnice n.S - kaple Hradu,
10.září, so 16:00, host:Lída Honzová

Havl.Brod - čajovna
15.září –akce Fokus – Týden pro duševní zdraví. Hosté: 4 herci, básník P.Musílek 4 vstupy s ukázkami tvorby klientů Fokusu

Chotěboř - sál kina ,
20.září 13.00 ! (akce Fokusu - pro studenty Gymnázia),
host: básník P.Musílek, J.Látka

Kaliště - sál G.Mahlera,
21.září, st 19:00
hosté: básníci P.Musílek+L.Vondrák

Havlíčkův Brod - Podkroví , U notáře, 22. září, čt 19:00
hosté: básníci P.Musílek+L.Vondrák

Lípa - atrium ZŠ,
29 září, čt 19:00, host Václav  Grubauer

Další podrobnosti se budu snažit aktuálně přinášet.

Starší články: září-prosinec 2005, srpen 2005, červen a červenec 2005, květen 2005, duben 2005, březen 2005, únor 2005, leden 2005, prosinec  2004, listopad 2004

© Infobar 2006