[CNW:Counter]

Aktualizováno

11.05.2006
 

Vítám Vás na svých webových stránkách a přeji Vám zde příjemný pobyt.


   S radostí oznamuji, že AudioStudio Chotěboř získalo v tvrdé konkurenci mnoha žádostí eurodoménu www.audiostudio.eu. V současné době pro Vás připravuji novou prezentaci s rozšířenou nabídkou služeb AudioStudia Chotěboř.

Jan Pavlas
Marešova 634
583 01 CHOTĚBOŘ
( 736 769 190
pavlas.jan@infobar.cz

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

AudioStudio Chotěboř
=prezentace v Power Pointu=

Základní umělecká škola Chotěboř

Komorní orchestr mladých
při ZUŠ Chotěboř

Smíšený pěvecký sbor
Doubravan

Benediktus
občanské sdružení


webový portál města Chotěboř

          Internetový list           

Petr Musílek
=chotěbořský básník=

Velký Voči
=filmový klub & kinocafé=

Kultura v Chotěboři
=nový chotěbořský web=

Chotěboř, kultura - sport
=stránky města Chotěboř=

Společenské a kulturní centrum
Městské muzeum Chotěboř

Kultura v Podoubraví

ON LINEMeteoTV

Download Real Media codec

******


 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Informační databáze

Zajímavé koncerty
Telefonní seznam
PSČ
Jizdní řád vlaků a autobusů
Jízdní řád autobusů ČSAD
Předpověď počasí
Mapa ČR
Léky a lékárny
Šestijazyčný slovník
Liturgický kalendář

Ekonomické informace

Obchodní rejstřík
Plátci DPH
ARES - registr firem MFČR
Celní sazebník

Finance
Úplná znění zákonů
Sbírka zákonů

ZAJÍMAVÉ OSOBNOSTI

Ilja Hurník

Zdeněk Matějček


 

Petr Eben


 

Radovan LukavskýFOTO: Petr Hejna - www.hejna.cz.

Steve Jobs

 


   Na motivy známého románu Oscara Wilda, Obraz Doriana Graye, hrají studenti Gymnázia Chotěboř velmi podařenou hru, ve které hlavní postavu ztvárnil studen a muzikant ( žák paní Věry Fialové ze ZUŠ Chotěboř ) Zdeněk Vašíček. Málo kdo však ví, že i Pražské divadlo TaFantastika ( Karlova 8, Praha 1 ) uvede v sobotu 18.2.2006 muzikál Obraz Doriana Graye, k němuž hudbu složil proslulý kytarista a skladatel Michal Pavlíček. V muzikálu vystoupí kromě Kamila Střihavky, Dana Hůlky, Viktora Dyka či Báry Basikové také David Kraus, jemuž byla svěřena role Doriana Graye. A jak muzikál vypadá? Sám autor ho charakterizuje jako psychedelický rock s groove prvky.
Pokud zrovna nemáte cestu do Prahy, aby jste muzikál navštívili a román Oscara Wilda nemáte ve své knihovně, nezoufejte! Ani naši gymnaziáni tuto látku nezpracovali zrovna špatně. Premiéra uvedená v loňském roce a nedávno reprízovaná, se mi velmi zamlouvala.
j.p. 16.2.2006
 

   Občanské sdružení Benediktus zprovozňuje na infobaru vlastní internetové stránky. Zatím je k vidění ( zajímavá ) úvodní prezentace, nezapomeňte si zapnout zvuk, slíbeno je ale také pokračování. Těšme se. Adresa je http://www.benediktus.infobar.cz

DOUBRAVANSKÁ JARNÍ NÁLADA klíčí bez ohledu na aprílové počasí. Zkoušeli jsme celou zimu bez ohledu na spousty sněhu, které nás ještě v polovině března všude obklopovaly, aby se záhy proměnily ve velkou vodu. Přes všechny rozmary počasí se má náš Doubravan čile k životu... ( celý článek )
                                         25.4.2006 autor: Pavel FialaFotogalerie z generálky. Poslední fotka je z premiéry. aus

Ve středu, 12. dubna 2006 se v Chotěboři u kaple svaté Anny ( v sousedství lyžařského vleku ) uskuteční divadelní představení o úmrtí a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Na jeho realizaci spolupracovali Občanské sdružení Benediktus z Chotěboře, herecké uskupení Štrůdl z Krucemburku a AudioStudio Chotěboř. Začátek je v 19:30 hodin a všichni jste srdečně zváni. ( záběr je pořízen ze zkoušky 8.4.2006 )

Spirituál kvintet vystoupí v Chotěboři!  Občanské sdružení Benediktus pořádá koncert legendární české folkové skupiny Spirituál kvintet. Připomeňme si že tato skupina oslavila na podzim loňského roku neuvěřitelných 45 let svého trvání.  Koncert se uskuteční 7. května 2006, bude v kostele sv. Jakuba v Chotěboři a začátek je v 18:00 hodin.

   2. dubna 2006 se v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě uskuteční JARNÍ KONCERT pěveckého sboru Limbora z Havlíčkova Brodu a Orchestru Něhoslava Kyjovského ze ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem. Začátek je v  16: 00 hodin.fotečka ze zvukovky Březovanky
na "dvořákovském plese" 18.3.2006


   18. března se v Hotelu u zámku v Chotěboři koná ples firmy Dvořák. Vystoupí na něm populární kapela Březovanka s kapelníkem Jirkou Vojtěchem a zpěvačkou Anetou Šmidrkalovou ( semifinalistka poslední soutěže "Superstar" ). Zde je několik fotografií z jejich vystoupení 11.3.2006 na plese v Kutné Hoře.

     Schola gregoriana Pragensis s uměleckým vedoucím Davidem Ebenem a violoncellista Jiří Bárta vystoupí v Dialogu lidského hlasu a strun na Smetanově Litomyšli 2006 ve středu 21. června. v Kapitulním chrámu Povýšení s. Kříže v 19:00 hodin. Zazní Gregoriánský chorál a ranná polyfonie v přirozeném dialogu se suitami J.S. Bacha a improvizacemi pro sólové violoncello.

    Tento týden jsem dokončil výrobu dalšího CD a DVD, tentokrát jde o audio a video záznam koncertu Komorního orchestru mladých z Chotěboře, který působí při ZUŠ Chotěboř a vede ho paní Věra Fialová. Koncert se uskutečnil 23.11.2005 a byl pořádán u příležitosti 15. výročí založení orchestru a současně u příležitosti 45. výročí pedagogické dráhy zakladatelky orchestru paní Věry Fialové. Na koncertě vystoupil jako host spolu s komorním orchestrem houslista, mistr Bohuslav Matoušek, který je mimo jiné i kmotrem prvního, "vánočního" CD orchestru. V současné době jsou ve výstavbě nové internetové stránky komorního orchestru, které budete mít příležitost navštěvovat na doméně infobar.cz. Další podrobnosti budou následovat.  Na snímku mistr Bouhuslav Matoušek s dirigentkou, paní Věrou Fialovou na společné večeři.                          j.p. 14.2.2006

Skvělou barokní hudbu natočil můj kamarád, trumpetista, Pavel Hromádka * 1969. Spolu se svými spoluhráči     Dušanem Foltýnem *1963 ( hoboj )  a Tomášem Thonem *1962   ( varhany ) natočili  ve spolupráci s nahrávacím studiem "Matouš" v minoritském chrámu sv. Ducha v Opavě CD s názvem "Baroque Music in the Czech Lands". Na CD jsou nahrávky autorů Henricha Ignaze Franz Bibera, Jana Zacha, Bohumíra Fingera, Pavla Josefa Vejvanovského, Josefa Antonína Plánického, Františka Bendy, Františka Xavera Brixi a Johanna Christophera Pezeliuse.
   Interpretačně skvěle provedené a po zvukové stránce vydařené CD má šanci najít cestu nejen k fajnšmekrům barokní hudby, ale zaručeně  osloví i "tápavého" posluchače. A tak, zaměřeni horizontálním pohledem úspěchu, štěstí, bohatsví a nevím čeho ještě, máme jedinečnou příležitost vystoupit prostřednictvím této krásné hudby alespoň o stupínek výš po vertikále směrem vzhůru, kam je rozhodně tato hudba zamířena. Díky Vám, pánové!

Track list s ukázkami:


 
  Heinrich I. Franz Biber: Sonata IV in C major for trumpet, oboe and organ 5:41
1     (Allegro) 1:14
2     Recitativo 1:03
3     Allegro 0:59
4     Presto 0:50
5     Adagio 0:47
6 Poslechněte si mp3 ukázku   Allegro 0:44
7 Poslechněte si mp3 ukázku Jan Zach: Prelude in C minor 2:47
8   Jan Zach: Fugue in C minor 5:04
    Gottfried Finger: Sonata in C major 7:20
9 Poslechněte si mp3 ukázku   Andante 1:36
10     Adagio 1:02
11     Allegro 1:35
12     Adagio 1:44
13     Allegro 1:19
    Pavel Josef Vejvanovský: Balletti pro tabula for Trumpet, Oboe and Organ (selection) 5:38
14     Allemande 2:01
15     Courante 1:10
16     Sarabanda 1:24
17     Canario 0:59
    Josef Antonín Plánický: Opella sexta de tempore for Trumpet, Oboe and Organ 6:00
18     Recitativ 0:43
19 Poslechněte si mp3 ukázku   Aria 5:17
    František Benda: Sonata in F major for Flute and Harpsichord 10:02
20     Adagio 2:57
21     Allegro 3:55
22 Poslechněte si mp3 ukázku   Vivace 3:07
23 Poslechněte si mp3 ukázku František Xaver Brixi: Titmouse 2:19
24   František Xaver Brixi: Preludium in C major 4:05
    Johann Christoph Pezelius: Bicinia variorum instrumentorum 9:08
25     Sonatina LXVIII 2:13
26     Sonatina LXIII 3:46
27     Sonatina LXIX 3:06
 

Klikněte na symbol ukázky a poslechněte si ukázku

   13. května 2006 má významný regionální hudebník, dirigent a klavírista Michal Hájek svůj absolventský koncert, na kterém mj. vystoupí Jiří Suchý, Iva Bittová a další zajímaví hosté. Zde je pozvánka.   30. duben - svátek čarodějnic, magický večer a překrásný západ slunce. Posuďte sami.

"DNES NAPOSLED". Člověk by však nikdy neměl říkat nikdy. Možná se časem i zde stane cosi podstatného. Kdybych byl mladší zaručeně bych vypustil slovíčko možná. Ta nutnost obnovy aktivního, společensko kulturního života, už bublá pod povrchem ... ( celý článek )
                                          18.4.2006 autor: Petr Musílek

Dodám pouze, že ono "DNES NAPOSLED" se týká dnešního večera v ZUŠ Chotěboř , tedy 28.4.2006. Chcete-li, přijďte na 19. hodinu.                          j.p.


  
   Dne 10.04.2006 se konal v Chotěbořském kině koncert komorního orchestru Camerata Moravia, který uspořádalo Společenské a kulturní centrum, Městské muzeum Chotěboř jako zahajovací koncert v rámci oslav 675. výročí od udělení městských práv městu Chotěboř a současně k výročí 250 let od narození hudebního skladatele W.A.Mozarta. Koncert zahájili žáci ZUŠ Chotěboř slavnostní fanfárou, kterou vyrobilo AudioStudio Chotěboř ku příležitosti výše uvedených výročí.

   Zdeněk Svěrák, snad jeden z nejznámějších českých herců, humoristů a scénáristů, oslavil 28. března 2006 své 70. narozeniny. Gratulujeme!!!     V současné době připravuje se svým synem Janem Svěrákem film "Vratné láhve", který se má stát filmovým trhákem roku 2007. Vysílací práva k tomuto filmu získala televize NOVA.
zvukové ukázky z archivu ČRo, herecká filmografie, herecká filmografie 2, Divadlo Járy Cimrmana, Cimrmanův zpravodaj

   Jako každý rok, i letos připravilo AudioStudio Chotěboř přednášku pro studenty Chotěbořského gymnázia. Studenti se měli možnost seznámit s teoretickými i praktickými základy nahrávacího procesu a digitalizace zvuku, prohlédli si vystavenou zvukovou techniku a na závěr si odzkoušeli, co to znamená "stát před mikrofonem". Odměnou za jejich pozornost bylo CD na kterém si odnášeli 2 písně z repertoáru Anety Langerové a Petry Černocké, sólové hlasy ovšem zazpívali sami studenti. Poděkování patří Základní umělecké škole Chotěboř, která poskytla pro tuto přednášku  prostory a zejména pak Mgr. Aloisovi Štěrbovi, který v rámci výuky hudební výchovy na gymnáziu tuto akci naplánoval a pro své studenty zorganizoval. Další informace a fotky naleznete na www.zuschot.cz.

  
   Smíšený pěvecký sbor Doubravan absolvoval v březnu 2006 soustředění ve Štěpánově. O tom, jak se tito lidé umí bavit ale i na sobě pracovat se nejlépe dozvíte z jejich internetových stránek, které tímto vřele doporučuji ke shlédnutí. www.doubravan.infobar.cz

  
   Miloš Pensimus, žák Mgr. Aloise Štěrby ze ZUŠ Chotěboř, dosáhl velmi pěkného výsledku, když v soutěži ZUŠ ve Žďáru nad Sázavou zvítězil a postoupil do celostátního kola ve hře na tubu. Rovněž Hana Vítková ze třídy paní učitelky Marie Fišerové získala v Krajském kole soutěží ZUŠ 1. místo.Více informací naleznete na www.zuschot.cz, Komorní orchestr mladých Chotěboř, vedený paní učitelkou Věrou Fialovou přivezl z Krajského kola soutěže ZUŠ hned dvě první místa. Více na www.kom-chotebor.infobar.cz.


M
ARTIN KASÍK ve SVĚTOVÉ PREMIÉŘE Klavírního koncertu SYLVIE BODOROVÉ

     Volání bravo a další nadšené ovace publika završily světovou premiéru Klavírního koncertu č. 1 "Come d´accordo" skladatelky Sylvie Bodorové v pondělí 27. února ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Sólový part provedl, za doprovodu Pražské komorní filharmonie, excelentním způsobem klavírista Martin Kasík, pro kterého bylo dílo zkomponováno.

„…Věděla jsem, že klavírní koncert jednou napsat musím. Slíbila jsem to člověku mně z nejmilejších. Čekala jsem celé roky na pianistu, kterému bych mohla svůj nelehký úkol svěřit. Čekala jsem na někoho, kdo by byl tak výjimečný jako okolnosti mého slibu. Když jsem uslyšela hrát Martina Kasíka poprvé, věděla jsem, že ten okamžik přišel…

Sylvie Bodorová

( Převzato z nabídky agentury ArcoDiva )

     CHVĚNÍ / TREPIDATION / VIBRATIONEN,
tak se jmenuje suita hudebních dialogů skladatele a vedoucího souboru Hradišťan, Jiřího Pavlici. Suita bude mít premiéru na festivalu Smetanova Litomyšl 2006 v sobotu, 1. července 2006 na 2. zámeckém nádvoří ve 20:00 hodin. Se symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK a cimbálovou muzikou Hradišťan vystoupí sopranistka Brenda Jackson (USA). Pořadem bude provázet Jiří Pavlica, diriguje Rastislav Štúr. Ceny vstupenek se pohybují od 50,- do 480,- Kč dle zvoleného sektoru a pořídíte je na mnoha místech republiky, nejblíže asi v Havlíčkově Brodě v Městském info centru na Havlíčkově náměstí 587. Více informací naleznete také na www.smetanovalitomysl.cz.

    
   Zajímavou událostí pro Chotěboř je zcela jistě skutečnost, že několik mladých hudebníků se 1. března 2006 pod vedením paní učitelky Věry Fialové odebralo do dalekého anglického Liverpoolu, aby zde svou hudbou ozdobili slavnostní inauguraci anglikánského duchovního a jejich přítele, Mr. Milese Daviese ( pozor, nejedná se tu o  legendárního černošského jazzového trumpetistu ).
     Ve složení: Jan Pavlas - housle, Tereza Piskačová - housle ( přijata letos ke studiu na konzervatoř v Brně ), Radka Nedbalová - viola a klavírní korepetitor Mgr. Josef Secký, předvedou za svého týdenního pobytu v Anglii to nejlepší, co v jejich mladých muzikantských srdcích za dob jejich studií pod vedením paní učitelky Věry Fialové dozrálo.
     Další podrobnosti včetně připraveného programu naleznete na stránkách ZUŠ Chotěboř, nebo na stránkách KOM Chotěboř.

Zde je ukázka z připraveného programu:

J.S.Bach: Koncert pro dvoje housle a orchestr ( piano ), část 2. věty.  velikost 01:36 ( mm:ss ),
2,20 MB ( klikni pravým tlačítkem myši a zvol"Uložit cíl jako" )

 

Starší články: leden-duben 2006, září-prosinec 2005, srpen 2005, červen a červenec 2005, květen 2005, duben 2005, březen 2005, únor 2005, leden 2005, prosinec  2004, listopad 2004
© Infobar 2006